pozycjonowanie katowice

Pozycjonowanie strony internetowej w Katowicach - od czego zacząć?

W czasach coraz większego rozwoju internetu, jako narzędzia, dzięki któremu można pozyskać wielu nowych klientów, rośnie też liczba firm chcących wykorzystać ten trend dla własnego rozwoju i zysków. czytaj więcej »

fartuchy jednorazowe

Fartuchy jednorazowe medyczne - niezbędny element stroju ochronnego

Fartuchy jednorazowe są niezbędnym elementem ochronnym, zapewniającym izolację odzieży od substancji, mogących powodować jej zabrudzenie, narażenie na wilgoć lub kontakt z elementami szkodliwymi. , d czytaj więcej »

prawo OCHRONY śRODOWISKA

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska naturalnego przejawia się w naprawianiu wyrządzonych wcześniej szkód w obszarze środowiska oraz w zaniechaniu działań o charakterze destrukcyjnym, oddziałujących negatywnie na przy czytaj więcej »

Kartony tEKTUROWE Rzeszów

Sklep z pudełkami kartonowymi

Osoby, które są zainteresowane pudełkami kartonowymi na pewno znajda dla siebie taką ofertę, jaka będzie dla nich najlepsza i najkorzystniejsza. Wybierając trzeba będzie sprawdzać nie tylko cenę, a czytaj więcej »

kolektory słoneczne kraków

Jaki kolektor słoneczny wybrać?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kolektora słonecznego to znaczy, że chcemy przestać płacić wysokie rachunki za prąd czy opał. To bardzo dobrze, że doszliśmy wreszcie do takiego etapu, że wiemy, co czytaj więcej »

klimatyzacja montaż Kraków

Wybór klimatyzacji

Klimatyzacja jest dzisiaj niezbędna w każdym domu i firmie. Gdyby nie wysokie ceny prądu to zapewne byłby one jeszcze częściej montowane niż teraz. Z drugiej strony lepiej jest zapłacić w okresie letn czytaj więcej »

wycena Maszyn i Urządzeń

Kilka słów o pracy rzeczoznawcy

Długo zastanawiałem się czemu poświęcę dzisiejszy tekst. Ostatecznie stanęło na tym, że będzie to praca rzeczoznawcy. Wydaje mi się, że praca rzeczoznawcy nie jest doceniana. Osobiście nie jestem wst czytaj więcej »

Odpływ LINIOWy

Dobry projektant

Bardzo doświadczony projektant, a więc architektem potrafi przygotować na najróżniejsze rozwiązania budowlane. Powinniśmy na pewno kierować się w stronę innowacji. Teraz nie brakuje tak nowoczesnych czytaj więcej »

prawnik krosno

Wybieramy prawnika

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem prawnika to trzeba będzie określić się, o co nam chodzi. Jeśli ma to być , którego zabieramy ze sobą do banku żeby przejrzał umowę to musi on się na prawie bankowym czytaj więcej »

Rekuperacja

Doskonale przygotowana wentylacja

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób zastanawia się nad tym jak wykonać wentylację w swoim mieszkaniu. I jak się okazuje takie przygotowanie wentylacji w mieszkaniu jest bardzo ciężkie i dość skom czytaj więcej »

 

Kilka słów o pracy rzeczoznawcy

wycena maszyn i urządzeń

Długo zastanawiałem się czemu poświęcę dzisiejszy tekst. Ostatecznie stanęło na tym, że będzie to praca rzeczoznawcy. Wydaje mi się, że praca rzeczoznawcy nie jest doceniana. Osobiście nie jestem wstanie tego zrozumieć, ponieważ mówimy o wycenianiu maszyn i urządzeń. To nie jest tak, że wycena maszyn i urządzeń nie jest łatwa. Jest trudna nawet bardzo trudna. Rzeczoznawca musi zwrócić uwagę na całe mnóstwo aspektów. Fakty mówią same za siebie. Weźmy choćby pod uwagę wartości pozostałości. Nie można wykluczyć, że znaczna większość z Was nie ma pojęcia o czym tu jest mowa. Tymczasem to jest tylko i wyłącznie przykład. Jeden z wielu. Tak więc czym są te wartości pozostałości? Otóż, wartości pozostałości to przewidywana cena ze sprzedaży środka technicznego. Należy jednak zaznaczyć, że mowa o środku technicznym nie nadającym się do dalszego użytku. Naturalnie są też prostsze sprawy. Sądzę, że każdy wie kiedy mamy wartość złomu. Na wszelki wypadek malutkie sprawdzenie. Otóż, o wartości złomu mówimy wtedy, gdy odnosimy cenę do ciężaru (ciężaru likwidowanej maszyny). W takiej sytuacji bardzo często dochodzi do konieczności demontażu i pocięcia na elementy. Myślę, że wycena maszyn i urządzeń jest już znacznie bliższa, ale to w dalszym ciągu nie jest wszystko co należy wiedzieć na jej temat.

Dwa podejścia do wyceny

Warto powiedzieć, że przy wycenie bardzo często mają miejsca dwa podejścia. Wyróżniamy podejście porównawcze oraz podejście kosztowe.

dobra wycena maszyn i urządzeń

W przypadku podejścia porównawczego stosowana jest metoda parami. Można powiedzieć, że istota tego podejścia to analiza bieżących transakcji kupno-sprzedaż. Jeżeli chodzi o podejście kosztowe, konieczne jest uzasadnienie. Bez uzasadnienia ani rusz. Przykładowe uzasadnienie to brak rynku na dany wyrób. Na tych podejściach zakończymy dzisiejszy tekst. Nie wiem czy będzie to dla Państwa zaskoczenie, ale wycena maszyn i urządzeń cały czas nie została do końca przedstawiona. Jest jeszcze wiele tajemnic do odkrycia i te tajemnice będą odkrywane dzięki kolejnym tekstom, na które serdecznie zachęcam.