sKLEP MOTORYZACYJNY

Awarie samochodowe – pomoc sklepów motoryzacyjnych

Korzystanie z auta może mieć różne cele. Niektórzy potrzebują czterech kółek, aby dojeżdżać do pracy, inni do podróży turystycznych, a jeszcze inni dla chęci posiadania, zaimponowania znajomym, czy z czytaj więcej »

kolektory słoneczne kraków

Jaki kolektor słoneczny wybrać?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kolektora słonecznego to znaczy, że chcemy przestać płacić wysokie rachunki za prąd czy opał. To bardzo dobrze, że doszliśmy wreszcie do takiego etapu, że wiemy, co czytaj więcej »

klimatyzacja montaż Kraków

Wybór klimatyzacji

Klimatyzacja jest dzisiaj niezbędna w każdym domu i firmie. Gdyby nie wysokie ceny prądu to zapewne byłby one jeszcze częściej montowane niż teraz. Z drugiej strony lepiej jest zapłacić w okresie letn czytaj więcej »

pozycjonowanie katowice

Pozycjonowanie strony internetowej w Katowicach - od czego zacząć?

W czasach coraz większego rozwoju internetu, jako narzędzia, dzięki któremu można pozyskać wielu nowych klientów, rośnie też liczba firm chcących wykorzystać ten trend dla własnego rozwoju i zysków. czytaj więcej »

fartuchy jednorazowe

Fartuchy jednorazowe medyczne - niezbędny element stroju ochronnego

Fartuchy jednorazowe są niezbędnym elementem ochronnym, zapewniającym izolację odzieży od substancji, mogących powodować jej zabrudzenie, narażenie na wilgoć lub kontakt z elementami szkodliwymi. , d czytaj więcej »

prawo OCHRONY śRODOWISKA

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska naturalnego przejawia się w naprawianiu wyrządzonych wcześniej szkód w obszarze środowiska oraz w zaniechaniu działań o charakterze destrukcyjnym, oddziałujących negatywnie na przy czytaj więcej »

Kartony tEKTUROWE Rzeszów

Sklep z pudełkami kartonowymi

Osoby, które są zainteresowane pudełkami kartonowymi na pewno znajda dla siebie taką ofertę, jaka będzie dla nich najlepsza i najkorzystniejsza. Wybierając trzeba będzie sprawdzać nie tylko cenę, a czytaj więcej »

wycena Maszyn i Urządzeń

Kilka słów o pracy rzeczoznawcy

Długo zastanawiałem się czemu poświęcę dzisiejszy tekst. Ostatecznie stanęło na tym, że będzie to praca rzeczoznawcy. Wydaje mi się, że praca rzeczoznawcy nie jest doceniana. Osobiście nie jestem wst czytaj więcej »

Odpływ LINIOWy

Dobry projektant

Bardzo doświadczony projektant, a więc architektem potrafi przygotować na najróżniejsze rozwiązania budowlane. Powinniśmy na pewno kierować się w stronę innowacji. Teraz nie brakuje tak nowoczesnych czytaj więcej »

prawnik krosno

Wybieramy prawnika

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem prawnika to trzeba będzie określić się, o co nam chodzi. Jeśli ma to być , którego zabieramy ze sobą do banku żeby przejrzał umowę to musi on się na prawie bankowym czytaj więcej »

 

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska naturalnego przejawia się w naprawianiu wyrządzonych wcześniej szkód w obszarze środowiska oraz w zaniechaniu działań o charakterze destrukcyjnym, oddziałujących negatywnie na przyrodę ożywioną i nieożywioną. W Polsce regulacje ochrony środowiska naturalnego zawarte są w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 prawo OCHRONY śRODOWISKA. To tam znajdujemy kanon obowiązków spoczywających na nas, niezbędnych do zachowania i przywracania równowagi w przyrodzie.

prawo ochrony środowiska

Regulacje prawne dot. ochrony środowiska dotyczą każdego obywatela naszego kraju, nikogo z tego obowiązku nie zwalniając. Oprócz odpowiedzialności indywidualnej, do zadbania o ochronę środowiska zobligowane są instytucje i organizacje funkcjonujące zarówno na gruncie polskim jak i międzynarodowym. Najszersze prerogatywy ustawodawcze posiada Ministerstwo Środowiska, które część swoich uprawnień przekazało do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska.

Niezwykle ważną funkcję w systemie ochrony środowiska pełni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który zarządza inwestycjami i funduszami europejskimi przeznaczonymi do rewitalizacji i ochrony środowiska naturalnego oraz otaczającej nas przyrody. Fundusz oprócz finansowania ma zadbać o ty, by standardy ochrony środowiska funkcjonujące w naszym kraju zostały dostosowane do standardów uznawanych przez państwa Unii Europejskiej. Instytucją, która ma za zadanie pomagać poszczególnym członkom UE w ich działaniach lokalnych jest Europejska Agencja Środowiska EEA.

W jeszcze szerszym kontekście, stan środowiska bada i monitoruje ONZ za pomocą specjalnie do tego stworzonego Programu Środowiskowego. Wszystkim tym zinstytucjonalizowanym działaniom towarzyszą liczne organizacje pozarządowe, niezależne w działaniu i finansowaniu, o różnych uprawnieniach i metodach działania. Światowy rozgłos zdobyła Greenpeace, Fundacja WWF powstała z inicjatywy UNESCO, Liga Ochrony Przyrody w Polsce zawiązana jeszcze przed wojną.